Sigulda

Sigulda

Sigulda ir viena no Latvijas skaistākajām pilsētām. Visā pasaulē nav daudz vietu, kur daba tik krāšņi ienāk pilsētā, kļūstot par tās neatņemamu sastāvdaļu.

Ievērojamākās Siguldas vietas, kuras apmeklēsim ekskursijas laikā:

Ķeizara krēsls. Skatu vieta ar brīnišķīgu ainavu uz Gaujas senleju, kura izveidota pēc Krievijas cara Aleksandra II apmeklējuma 1862. gadā.

Kraukļu aiza. 11,5m augstā aiza, kuras sienas pārklātas ar apmeklētāju iegravētiem vārdiem, gadu skaitļiem un zīmējumiem.

Paradīzes kalns, no kura paveras visskaistākais skats uz Gaujas senleju – līdz 12 km. Paradīzes kalna pakājē šalc Vējupīte.

Kropotkinu ģimenes kapi. Krievijas kņazs Nikolajs Kropotkins devis lielu ieguldījumu Siguldas izveidošanā. Kņazs te uzbūvē viesnīcu, pansijas, bobsleja trasi un dzelzceļu posmā Rīga–Valka arī staciju Siguldā.

Siguldas Jaunā pils. Baltā māja celta 19.gs. beigās kā Nikolaja Kropotkina ģimenes ēka. Ēka ir muižas apbūves kompleksa sastāvdaļa. Līdzās esošajās muižas ēkās atrodas amatnieku, mākslinieku un dizaineru radošās darbnīcas.

Livonijas ordeņa pils. Pils būvēta 13.gs sākumā kā Zobenbrāļu ordeņa pils. Ziemeļu kara laikā to nodedzina un vairs neatjauno. Tagad iespējams uzkāpt pilsdrupu Dienvidu un Ziemeļu torņos, pastaigāties pa mūra sienām un izbaudīt senatnīguma auru.

Gūtmaņa ala. Ala sākusi veidoties pēcledus laikmetā pirms apmēram 10 000 gadu un ir plašākā un augstākā ala Baltijā. Ieejot Gūtmaņa alā, var labi sajust senatni. Alas avotiņam piemītot dziednieciskas īpašības.

Turaidas muzejrezervāts. Muzejrezervātā var apskatīt Turaidas pili, dārznieka māju, apmeklēt baznīcu un Turaidas Rozes kapu. Muzejrezervātā izveidots arī Tautasdziesmu parks, kurā izvietotas 26 Induļa Rankas skulptūras.

Krimuldas baznīca. Krimuldas baznīca celta 1205.gadā. Baznīcas teritorijā izveidots Lilijas labirints, kurš veidots pēc  Šartras labirinta parauga.

Pieteikt ekskursiju