Rīgas Centrāltirgus

Rīgas Centrāltirgus

1997. gadā tirgus teritorija, veidojot ar vecpilsētu vienu veselumu, tika iekļauta UNESCO „Pasaules mantojuma” sarakstā.
Rīgas Centrāltirgus piesaista uzmanību ar senu un daudziem nezināmu vēsturi. Ekskursijas laikā noskaidrosiet, kā tas kļuvis par Eiropas lielāko un modernāko tirgu, kā arī uzzināsiet, kādam nolūkam Centrāltirgus paviljoni izmantoti II Pasaules kara laikā.

Celtniecības darbi tika uzsākti 1924. gadā. Ēkas, kuras šodien kalpo par tirgus paviljoniem un kļuvušas par neatņemamu Rīgas unikālo vaibstu.

Zem paviljoniem tika izbetonētas pagrabtelpas – divu hektāru lielumā ar 337 metru garu eju.

Rīgas Centrāltirgu atklāja 1930.gadā un tas tika atzīts ne tikai par lielāko, bet arī par labāko un modernāko tirgu Eiropā.

1949. gadā Centrāltirgu pārdēvēja par Centrālo kolhozu tirgu.

Centrāltirgū ir Rīgā plašākais un svaigākais zivju piedāvājums, kā arī konditorejas izstrādājumi, augļi un dārzeņi, garšvielas, medus, rieksti un vēl un vēl. Rīgas Centrāltirgus, patiesi ir vesela izklaide. Te var gūt iespaidus par Latvijas ēšanas un tirgošanās tradīcijām un kultūru.

Ekskursijas laikā mēs apmeklēsim gaļas, sakņu, zivju, piena un gastronomijas paviljonus, kā arī Centrāltirgus Gastronomijas paviljonā izveidoto “Centrālo Gastro Tirgu” ar vairāk kā 30 ēdināšanas vietām, kas ir lieliska vieta ar patīkamu atmosfēru, Latvijas un dažādu valstu virtuvēm.

Pieteikt ekskursiju