Rīga

Rīga

4

Vecrīga

Pastaigā pa bruģētajām vecpilsētas ieliņām jūs izsekosiet pilsētas senajai apbūvei no 13.gadsimta sākuma līdz pat 19.gadsimtam. Redzēsiet pilsētas aizsargmūra paliekas un seno ordeņa pili. Izstaigāsiet Jāņa un Konventa sētas. Apskatīsiet nozīmīgākās Vecrīgas baznīcas, dzīvojamās ēkas un noliktavas. Rātslaukumā, pie nesen atjaunotā Melngalvju nama dzirdēsiet stāstu par dzīvespriecīgajiem Melngalvjiem, pirmo dekorēto Ziemassvētku eglīti un Rolanda statuju. Šajā pastaigā uzzināsiet kur un kad Rīga sākusies. Tas būs kā ceļojums atpakaļ laikā, kur aiz katra stūra slēpjas kāds īpašs stāsts vai leģenda.

RĪGAS CENTRĀLTIRGUS

1997. gadā tirgus teritorija, veidojot ar vecpilsētu vienu veselumu, tika iekļauta UNESCO „Pasaules mantojuma” sarakstā.
Rīgas Centrāltirgus piesaista uzmanību ar senu un daudziem nezināmu vēsturi. Ekskursijas laikā noskaidrosiet, kā tas kļuvis par Eiropas lielāko un modernāko tirgu, kā arī uzzināsiet, kādam nolūkam Centrāltirgus paviljoni izmantoti II Pasaules kara laikā.

3
5

JŪGENDSTILS RĪGĀ

Jūgendstila arhitektūra ir viens no Rīgas lepnumiem un tā ir iekļauta UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Tik liels skaits krāšņu jūgendstila ēku nav sastopams nekur citur pasaulē.